Kas kontaktlēcu nēsātājiem jāzina par dekoratīvās kosmētikas lietošanu?

Daudzām sievietēm, kas ikdienā lieto gan kontaktlēcas, gan arī dekoratīvo kosmētiku rodas problēmas ar acīm. Tās sāk grauzt, kļūst sausas vai pat var rasties daudz nopietnākas kaites. Piemēram, ja kontaktlēcas cieši pieguļ acs radzenei, sīkas kosmētikas daļiņas var pakļūt starp acs ābolu un kontaktlēcu, tādējādi radot nobrāzumus. Ja nobrāzumi netiek ārstēti, var rasties par konjunktivīts. Tas gan nenozīmē, ka kontaktlēcas un dekoratīvo kosmētiku nevar apvienot. Arī kontaktlēcu nēsātājas droši var lietot kosmētiku, ir vien jāievēro daži nosacījumi.

1. Vispirms ielieciet lēcas un pēc tam klājiet kosmētiku
Daudzas sievietes izvēlas vispirms uzklāt kosmētiku un pēc tam acīs ievietot kontaktlēcas, jo uzskata, ka tā pastāv mazāka iespēja acīs ievazāt kosmētikas daļiņas un lēcas, būs pilnīgi tīras pēc ievietošanas acīs. Patiesībā ir jādara pilnīgi pretēji. Vispirms ir jāieliek lēcas un pēc tam jāklāj kosmētika. Sīkas dekoratīvās kosmētika daļiņas acīs iekļūst gandrīz vienmēr, taču, ja lēcas tiks ievietots pirms kosmētikas uzklāšanas, šīs daļiņas nenokļūs zem lēcas un netraumēs acis, turklāt, liekot iekšā lēcu jau uzkrāsotās acīs, jūs noteikti ievazāsiet papildus skropstu tušas vai acu zīmuļa daļiņas.

2. Uzmanieties lietojot acu zīmuli
Vislielākās problēmas kontaktlēcu lietotājām parasti rada acu zīmulis. Ja tas tiek klāts uz pašas mitrās līnijas pie acs, tad nav iespējams izvairīties no tā nokļūšanas acīs. Ja kontaktlēcas netiek lietotas, tas nekādu lielo ļaunumu nenodara, jo acs šķidrums netīrumus pašus izvada laukā un graušanas sajūta rodas ļoti reti, taču, ja acī ir kontaktlēca, acs zīmuļa daļiņas var uzkrāties ap kontaktlēcu, kas var radīt gan graušanu, gan nopietnākas problēmas. Lai no tā izvairītos, klājiet acu zīmuli mazliet tālāk no pašas acs, aptuveni ap skropstu līniju. Tāpat izvēlieties labas kvalitātes, noturīgu acu zīmuli, kas tik viegli nenonāks.

3. Nelietojiet sakaltušu skropstu tušu
Kontaktlēcu nēsātājām ir īpaši jāpiedomā pie tā, lai skropstu tuša būtu pietiekoši šķidra. Ja lietosiet vecāku skropstu tušu, kas ir sakaltusi, acīs nonāks ne vien kosmētikas mikrodaļiņas, bet gan tajās sabirs veseli skropstu tušas gabali. Tas radīs diskomfortu pat tad, ja kontaktlēcas nenēsājat, taču tām, kas to dara, noteikti radīsies problēmas šos gabalus izdabūt no acīm. Tie var pakļūt zem lēcām, vai arī uzkļūt virs tām. Jebkurā gadījumā, būs ļoti nepatīkami mēģināt šos kosmētikas gabalus izdabūt laukā no acīm.

4. Rūpīgi tīriet kontaktlēcas
Ja lietojat kosmētiku, ir jārēķinās ar to, ka kosmētikas daļiņas regulāri pielips lēcām. Tas nav nekas traks, ja kontaktlēcas katru reizi pirms likšanas acīs tiek kārtīgi notīrītas. Ja tas netiek darīts, tad acī jau uzreiz tiek ielikta netīra lēcas ar kosmētikas daļiņām, kas var radīt acs bojājumus. Noteikti kārtīgi un regulāri mazgājiet lēcas ar kontaktlēcu šķidrumu un regulāri mainiet arī šķidrumu kontaktlēcu konteineros.

Ja lietosiet labu kosmētiku un ievērosiet gan pareizu kosmētikas uzklāšanas tehniku, gan arī piedomāsiet pie tā, kā kontaktlēcas ievietot acīs, nekādām problēmām nevajadzētu rasties. Pamatā kontaktlēcu lietošana neuzliek nekādus ierobežojumus kosmētikas lietošanai vai izvēlei, taču ir jāsaprot, ka acī esošā lēca var pastiprināt nepatīkamās sajūtas, ja tajās kaut kas iekļūst.