Kosmētiskās jeb krāsojošās(tonējošās) kontaktlēcas.

sarkana kontaktlēcaKas ir kosmētiskās kontaktlēcas?

Kosmētiskās kontaktlēcas ir parastās mīkstā materiāla lēcas, kuras ir īpaši apstrādātas, lai novietotas uz acs tās liktu acij izskatīties citā krāsā, vai pārveidot to citā formā. Šīs vizuāli izmantojamās lēcas parasti nesatur nekādus optiskus uzlabot jums, bet mēdz būt arī gadījumi, kad šīs tonētās lēcas ir arī redzi koriģējošas.

Lai gan šīs lēcas lielākoties tiek izmantotas kosmētiskiem mērķiem tomēr tās ir tieši tādas pašas, kā regulārās redzi uzlabojošās un to lietošana tāpat kā īsto kontaktlēcu lietošana var radīt dažādas komplikācijas, un pirms vēlaties uzvilkt šīs lēcas noteikt konsultējieties ar acu ārstu , kas jums apskaidros visus potenciālos riskus, un , kā pareizi lietot šīs tās, saudzēt savas acis un pēc iespējas samazināt riskus dažādām infekcijām un iekaisumiem. Šīs lēcas sastāda ļoti mazu daļu no kopējā kontaktlēcu pārdošanas apjoma un ir aptuveni 2% , bet lielākā daļa no šo lēcu lietošanas notiek tiešu ap Helovīnu svētkiem .

Kāpēc tās izmanto?

Kosmētiskās jeb tonējošās vai krāsojošās lēcas tiek izmantots dažādu acs vizuālo defektu koriģēšanai, acu krāsas mainīšanai un arī acu pilnīga izskata mainīšanai, kā piemēram izveidojot kaķa acu efektu. Kosmētiskās lēcas tiek bieži izmantotas filmu un televīzijas šovu filmēšanā, kad vajadzīgs iejusties kāda specifiska tēla vai varoņa lomā , un šis lēcas var izmainīt acu krāsu uz tam piemērotāku, vai arī pilnībā izmainīt to izskatu izvietojot kādu konkrētu rakstu uz acs īrisa. Šīs dekoratīvās lecas ir ļoti iecienītas ap Helovīnu laiku, kad visi grib pārģērbties un pārspēt savus draugus ar trakāku kostīmu , un šī acu krāsa izmainīšana piemēram uz sarkanu ir ļoti labs veids, kā izpelnīties labākā kostīma titulu.trakas kontaktlēcas

Plusi

  • Izskatās labi
  • Piedos labu vizuālo efektu jebkuram pārģērbšanās tēlam
  • Var labi noderēt pārsteidzot savu mīļoto ar viņa mīļākās krāsas lēcām
  • var izlabot acs īrisa deformācijas vizuālos defektus
  • spēj arī palīdzēt citos ar aci saistītos medicīniskos gadījumos.

Mīnusi

  • Tāpat, kā parastās lēcas var radīt komplikācijas
  • Pievienotie toņi mazinās caurlaidību un var notikt acs atūdeņošanās
  • to cena ir salīdzinoši lielāka par parastajām lēcām
  • nav paredzētas ilgstošai lietošanai.

 

Protams , ka, ja labi padomātu varētu uzskaitīt vel tikpat daudz plusus un mīnusus, bet to ļaušu darīt katram pašam un lai šis raksts ir kā ieskats , kas tad vispār ir šīs interesantās kontaktlēcas.