Multifunkcionālās lēcas bērniem

kontaktlēcas bērniemIr pierādīts, ka jaunās paaudzes multifunkcionālās lēcas spēj ne tikai uzlabot bērna redzi to valkāšanas laikā, bet arī laika gaitā to koriģēt, samazinot tuvredzību vai palēninot tās attīstību. Kādēļ, gan neatmest brilles un nesākt valkāt kontaktlēcas, kuras spēj tev palīdzēt un tajā pašā laikā arī neviens nezinās, ka tu tās valkā? Kādēļ gan nepalutināt sevi un nedot sev to pašapziņas pacēlumu, ko briļļu nēsātājas spēj sniegt tikai lēcas?

Šo pētījumu veica Ohaio Štata universitāte, kuras pētnieki 2 gadus novēroja 27 bērnus, kuri aktīvi nēsāja šīs multifunkcionālās lēcas. Kad tika apkopoti rezultāti, tie bija pārsteidzoši. Rezultāti parādīja, ka tuvredzības progress šiem bērniem bija ievērojami samazinājies.

Tas galvenokārt bija, pateicoties jaunajām lēcu tehnoloģijām. Tā vietā, lai bērni nesētu katrā acī nedaudz savādāku lēcu, kā tas bija līdz šim, viņi nēsāja abās acīs vienādas lēcas, kā rezultātā viņu tuvredzības attīstība samazinājās, pateicoties lēcu it kā radītajai gaismai, kas caur tīkleni nosūta signālu smadzenēm un samazina acs augšanu un stiepšanos, kas ir par iemeslu šai tuvredzībai.

Nav iespējams, ka tik daudz bērniem šī tuvredzības progresija samazinājās nejauši, tādēļ arī šīs universitātes pētnieki uzskata, ka šādas multifunkcionālas lēcas ievērojami palīdz bērniem ne tikai redzēt, bet arī koriģēt to redzi. Un kurš gan nevēlētos lielu, neglītu briļļu vietā valkāt neredzamas lēcas, kuras radīs ilūziju, ka tava redze ir lieliskā kārtībā?

Bilde no fectexas.com