Atigmātiskās(toriskās) kontaklēcas

toriskas kontaktlecasAstigmātiskās jeb toriskās kontaktlēcas ir speciāli paredzētas cilvēkiem, kuriem ir astigmātisms jeb optisks defekts, kura rezultātā cilvēka redze ir nedaudz izplūdusi, jo acs optika nespēj fokusēt objektu asā attēlā.

Šīs toriskās lēcām ir speciāla forma, kura ir atšķirīga no parastajām sfēriskajām kontaktlēcām, un tieši ģeometriskā virtuļa kontaktlēcas forma dod iespēju šīm lēcām efektīvi izlabot to nēsātāja redzi, palīdzot acij labāk fokusēties un padarīt attēlu asu un skaidru.

Šīs toriskās kontaktlēcas ir iespējams iegūt savā īpašumā tikai ar acu ārsta recepti, jo pirms to iegūšanas noteikti ir jāpārbauda redze un jāparbauda vai vispār tev piemīt astigmātisms vai tomēr kāda cita acu problēma. Šīs lēcas tiek veidotas, lai tām būtu dažas būtiskas īpašības:

  • plāni – biezā zona
  • speciāla forma, lai lēcas apakša ir nedaudz aprauta
  • stabilitāte, lai lēca būtu nedaudz biezāka vai smagāka, lai tā
    spētu veikt savu uzdevumu

Un, pateicoties visām šīm īpašībām fakts, ka pie acu ārsta tev ir jāpiemēra un jāpielāgo šīs kontaktlēcas, lai tās derētu tieši tavai acu formai, ir vēl svarīgāks un nozīmīgāks.

Šīs lēcas var iegūt visa veida vizuālās korekcijas līmeņos un visa veida darbībām, kā arī visa veida lēcu veidos no vienas dienas līdz pat mēneša lēcām, tāpat kā parastās lēcas, taču šīs toriskās lēcas papildus, piemēram, parastajai redzes korekcijai, ļaus tev koriģēt arī tavu izplūdušo vai nedaudz neaso redzi.