Kā pareizi rūpēties par acīm

Ja runa iet par skaistumu, tad pirmais, kam pievērš uzmanību, ir acis. Lielā mērā, acu skaistumu nosaka ne tikai to tīrība un mirdzums, bet arī augšējo un apakšējo acu plakstiņu, skropstu un uzacu stāvoklis. Tomēr acis ir ļoti jūtīgs un viegli ievainojams orgāns, tāpēc tām, katru dienu ir nepieciešama rūpīga kopšana un atpūta, it īpaši, pēc saspringta darba. Protams, miegs bija un paliek, labākais atpūtas veids.

Ja intensīva darba laikā, kas pieprasa redzes sasprindzinājumu, jūs sajutāt nogurumu, sāpes vai smeldzošu sajūtu, tad ir nepieciešams pārtraukums. Aizveriet acis, atslābinieties, palieciet tādā stāvoklī 2 – 3 min vai arī sāciet skatīties uz citiem priekšmetiem. Uz plakstiņiem uzlieciet vates plāksnītes, kas ir samērcētas augu novārījumā.

Ja jūs ilgstošu laiku atrodaties putekļainā un piesmēķētā telpā, tas var izraisīt plakstiņu apsārtumu. Tādā gadījumā uzlieciet acīm kompreses, jo tās iedarbojas nomierinoši.

Acu plakstiņu āda ir ļoti maiga, gandrīz vienmēr sausa un mazāk elastīga salīdzinājumā ar ādu citās ķermeņa daļās. Tā tiek pakļauta lielākai mīmikas slodzei, asi reaģē uz organisma pārslodzi, dažādām slimībām, stresiem, spožas gaismas, lietus, vēja, utt. Lai novērst ādas kairinājumu un priekšlaicīgu grumbiņu veidošanos, vajag iemācīties pareizi uzklāt un noņemt kosmētiku. Pirmkārt, uzklājot krēmu vai citus kosmētiskos līdzekļus, visām kustībām ir jābūt ļoti maigām, no iekšējā acs stūrīša uz ārējo acs stūrīti, ja uzklājat tos augšējam acs plakstiņam un otrādi, ja uzklājat apakšējam acs plakstiņam.

Ja vajag noņemt kosmētiku, tad uz plakstiņiem uzklāj nelielu daudzumu attīrošā krēma un ar vates plāksnītes palīdzību notīra tušu no skropstām. Ēnas no plakstiņiem, vislabāk, ir noņemt ar vates plāksnītes palīdzību, kas ir samērcēta olīvu vai kukurūzas eļļā.

Gadiem ejot, ap acīm sāk veidoties grumbiņas, bet, ja grumbiņas parādās samērā agri, tad tas var būt saistīts ar pārāk sausu ādu ap acīm. Ikviena, mūsu organisma šūniņa satur mitrumu, bet ar gadiem ejot, mitruma daudzums var mainīties. Bērnībā un jaunībā, mitruma ir vairāk, tāpēc arī āda ir elastīgāka. Padzīvojušiem cilvēkiem notiek visa organisma pārkārtošanās , mitruma daudzums samazinās, tāpēc āda kļūst plānāka un pirmajā acu uzmetienā, liekas sausa. Ādas sausumu var izraisīt arī nepareiza ādas kopšana un ziepju lietošana. Ādai ap acīm ir nepieciešami krēmi, losjoni un citi kopšanas līdzekļi. Bieži vien sievietes, kurām ir taukaina sejas āda, tās attīrīšanai izmanto spirtu saturošus losjonus un ar tiem tīra arī ādu ap acīm. Tāds, sejas tīrīšanas līdzeklis, regulāri sausina ādu. Atcerieties, losjoni, kas ir paredzēti ādas kopšanai ap acīm, nekādā gadījumā nedrīkst saturēt spirtu.

Zināmu iespaidu uz ādas stāvokli atstāj arī mūsu ēšanas paradumi. Tāpēc, uzturā, pēc iespējas vairāk vajag iekļaut zaļumus, augļus, kas satur A, C. E un D vitamīnus. Ēdienam vajag būt daudzveidīgam un tajā paša laikā barojošam, bet ne smagam.