Kā rūpēties par nogurušām acīm

Acis ir ne tikai redzes orgāns, bet arī mūsu skaistums un mūžīgais sievietes noslēpums. Tikai ar vienu acu skatienu, sieviete ir spējīga likt daudziem vīriešiem veikt varoņdarbus un darīt neprātības, bet, lai to panāktu, acīm vajag būt veselām, mirdzošām un dzīvām. Acu skaistums un ārējais izskats, kā arī laba redze, ir atkarīga no tā, kā mēs par tām rūpējamies.

Mūsdienās, pārsvarā visi cilvēki dzīvo lielās pilsētās, kur ik uz soļa saskaras ar dažādiem izstarojumiem – darbā tas dators, mājās – televizors, mums katru dienu vajag uztvert un apstrādāt milzīgus daudzumus informācijas. Bet, ja darbs ir saistīts ar garīgo slodzi, tad nav brīnums, ka ar laiku acīs parādās sāpes un redze sāk pasliktināties. Acis paliek sarkanas un iekaisušas – par vīriešiem, kas tiek savaldzināti ar vienu acu skatienu – varam aizmirst… Hronisks nogurums , neveselīgi ēšanas paradumi, regulāra neizgulēšanās – papildina šo ainu, turklāt, vēl eksistē piesārņota apkārtējā vide, zāļu lietošana, hormonālā fona izmaiņas, apgaismojuma īpatnības, dekoratīvā kosmētika un daudz kas cits.

Kā rūpēties par nogurušām acīm?

Nogurušām acīm ir nepieciešama pastiprināta kopšana. Protams, vispirms ir jādodas pie acu ārsta, kas ieteiks tieši jums piemērotus acu pilienus. Parasti tie ir mitrinoši, mīkstinoši, nomierinoši un tādi, kas palīdz atbrīvoties no nepatīkamām sajūtām.

Tiem, kas strādā pie datora, būtu ieteicams lietot pilienus, kas imitē dabīgās asaras. Pateicoties tādiem pilieniem, acu virspusē veidojas šķidrums, kas mitrina un aizsargā acs radzeni, pasargā epitēliju no bojājumiem un pat dziedina tos, kas jau ir iegūti. Tādus pilienus, būtu ieteicams iepilināt acīs jau pirms darba uzsākšanas, jo tad, jūsu acis jutīsies daudz labāk.

Tautas līdzekļi nogurušu acu kopšanai

Nogurušu acu kopšanai ieteicams lietot arī tautas līdzekļus, kaut gan daudzos gadījumos, pirms uzsākšanas, būtu ieteicams to apspriest ar acu ārstu.
Acis, īpaši nepasargātas ir pavasarī, tāpēc, ka visu ziemu mēs strādājām telpās, redzējām maz saules, acis tika pakļautas ziemas vēju un sala iedarbībai. Arī mūsu “ziemas ēdienkarte” ne sevišķi labi iespaido acu veselību.

Tāpēc, lai atgrieztu acīm mirdzumu un spēju skaidri redzēt apkārtējo pasauli, vajag tās maigi un saudzīgi kopt. Acu kompreses ir viens no vienkāršākajiem acu kopšanas paņēmieniem.
Nogurušām acīm var izmantot kompreses, kas pagatavotas no rudzupuķu ziedlapiņām: vienu tējkaroti ziedlapiņu aplej ar glāzi karsta ūdens, ļauj ievilkties 15 min, tad taisa kompreses no rīta un vakarā. Uzlējumu vajag atdzesēt līdz istabas temperatūrai.

Kompresēm, var izmantot arī zaļo tēju. To pagatavošana ir vēl vienkāršāka. Uzvārītā un atdzesētā līdz istabas temperatūrai zaļā tējā, vajag samērcēt vates plāksnītes un uzlikt tās uz acīm, tad viegli piespiest līdz tādai pakāpei, kamēr sāk izdalīties tēja. Kad vates plāksnītes ir apžuvušas, samērcējiet tās atkal tējā un atkal uzlieciet uz acīm. Procedūras ilgums, aptuveni 15 min un atkārtot to var katru dienu, ja acis ir nogurušas.

Atbrīvoties no noguruma, palīdz arī kompreses no svaigiem rīvētiem kartupeļiem, turklāt tās lieliski tonizē arī ādu ap acīm. Paņemiet svaigu kartupeli, sarīvējiet to un uzklājiet uz acu plakstiņiem, atstājiet uz 15 min, nomazgājiet ar siltu ūdeni un uzklājiet krēmu, kas paredzēts ādai ap acīm.