Kāpēc ir nepieciešama redzes pārbaude?

redzes pārbaudeBieži vien, pieredze rāda, ka lielākais vairums no mums, redzi nepārbauda tik ilgi, kamēr nav sākušās kādas nopietnas problēmas. Sausas acis, sarkanas vai noguruša acis mēs uzskatām par saspringtas darba dienas vai ilgstoša darba pie datora sekām. Labākajā gadījumā aizejam uz aptieku un palūdzam kaut kādus acu pilienus, bet parasti nepievēršam tam īpašu uzmanību. Ļoti žēl, ka neviens neaizdomājas, ka aiz kopējiem simptomiem var būt paslēpusies ļauna slimība, kura savās pēdējās attīstības stadijās ārstēšanai vairs nepadodas.

Mūsdienīgās diagnosticēšanas ierīces ļauj redzes problēmas diagnosticēt jau ļoti agrā attīstības stadijā. Nevajag bez pamata iedomāties, ka pieņemšana pie ārsta tālāk paredz dārgu ārstēšanās kursu. Ja jūs veicat pilnu redzes izmeklēšanu, tad ārstam oftalmologam būs iespēja noteikt, vai jums ir vajadzīga redzes korekcija, ārstēšana vai pietiks ar mitrinošiem pilieniem un vitamīniem.

Kam visvairāk ir vajadzīga kompleksā redzes izmeklēšana?

Pirmām kārtām, tā ir vajadzīga cilvēkiem, kuriem ir laba redze. Bērniem un pieaugušajiem ir nepieciešams vienu reizi gadā veikt redzes pārbaudi.

Kvalificēti speciālisti, ir spējīgi noteikt vismazākās izmaiņas redzes orgānā jau pašā attīstības sākumā un noteikt, vai ir vajadzīga tālākā ārstēšana.

Redze obligāti jāpārbauda tiem cilvēkiem, kuri jau ir sākuši to zaudēt. Pastāv ļoti daudz acu slimību, kuru simptomi izpaužas kā tuvredzība vai tālredzība.

Tāpēc, ja jūs izvēlēsieties tikai brilles, problēma nebūs atrisināta, ir nepieciešams noteikt īsto redzes pasliktināšanās iemeslu, un tikai tad pieņemt izšķirošo lēmumu ar kādas metodes palīdzību situāciju var uzlabot.

Redze obligāti ir jāpārbauda tiem cilvēkiem, kuri plāno, vai kuri jau izmanto kontaktlēcas. Pirms lēmuma, par kontaktlēcu iegādi, pieņemšanas obligāti ir jāveic redzes diagnostika un obligāti ir jādodas uz konsultāciju pie ārsta. Oftalmologs palīdzēs jums noteikt un pieņemt izšķirošo lēmumu, vai jūs varat lietot kontaktlēcas vai nē, vai jūs varat lietot gan dienas, gan mīkstās nakts kontaktlēcas, vai tikai kādu vienu variantu. Ja jūs jau lietojat kontaktlēcas, regulāri veiciet redzes pārbaudi, tāpēc ka kontaktlēcas ir svešķermenis jūsu acīs, pie nepareizas to lietošanas acīs var notikt izmaiņas, tās var izraisīt nepatīkamas izmaiņas acīs, no sākuma tas viss ir ļoti grūti pamanāms un bieži vien to var noteikt tikai ārsts. Viņš spēs noteikt radušos problēmu un dot padomu, kā turpmāk apieties ar kontaktlēcām.

Redzes pārbaude obligāti jāveic visām sievietēm, kuras plāno grūtniecību. Redzes pārbaude pirms grūtniecības un pēc dzemdībām ir obligāta, it īpaši tad, ja jums ir problēmas ar redzi. Lai grūtniecības laikā nerastos nevajadzīgas problēmas, ārsts – oftalmologs pateiks kas jums jādara tieši šajā laikā.

Redzes pārbaudi obligāti jāveic visiem bērniem. Redzes orgāns bērniem visu laiku attīstās, lai izvairītos no novirzēm šajā procesā, vajag katru gadu obligāti veikt komplekso redzes diagnostiku. Ja ir kādas saslimšanas, tad bērniem tās var izārstēt daudz veiksmīgāk nekā pieaugušiem cilvēkiem, protams, ja slimība tiek atklāta laicīgi.

Redzes pārbaude obligāti jāveic visiem cilvēkiem pēc 40 gadiem. Jau 40 – 50 gadu vecumā palielinās risks saslimt ar kataraktu, glaukomu un citām, vecumam atbilstošām slimībām. Lai novērstu to veidošanos, vajag regulāri sekot līdzi acu veselībai, it īpaši tad, ja jums ir slimības, kuras pastiprina acu slimības, piemēram, cukura diabēts vai hipertonija. Pēc 40 gadiem obligāti vajag veikt acs dobuma spiediena mērīšanu.