Kas jādara, lai acis vienmēr būtu skaistas

Pirmām kārtām, vajag censties saglabāt labu redzi, ja ir vajadzība – izvēlēties pareizas un kvalitatīvas brilles vai arī kontaktlēcas. To izdarīt var tikai sertificēts ārsts, nevis jūs pats, uz savu galvu. Daudzi izvēlas brilles tā – ērti un redz labāk, tātad derēs. Tāda rīcība ir nepieļaujama. Redze, no tādām brillēm, turpinās bojāties tālāk, turklāt, nepareizi piemeklētas brilles vai kontaktlēcas var izraisīt smagas galvassāpes. Tā tas var notikt tāpēc, ka izvēloties brilles, neeksistē otršķirīgi kritēji, tie visi ir tikai pirmšķirīgi. Īpaša uzmanība ir jāpievērš individuālajam attālumam starp acu zīlītēm. Brilles var būt tik skaistas un nepamanāmas, ka acis būs lieliski redzamas. Izvēlieties sev vajag tādus briļļu rāmjus, kas patīk. Nepiekrītiet citu domām un neiegādājieties pirmos, kas gadījās pa rokai. Acis, ir ne tikai mūsu dvēseles spogulis, bet vēl vairāk, mūsu veselības kopumā spogulis. Pēc acīm, var noteikt mūsu organisma stāvokli, kā darbojas iekšējie orgāni un ar tām saistītās sistēmas. Eksistē zinātnes, kas nodarbojas tieši ar šiem jautājumiem, bet arī parasts, kvalificēts ārsts, uzmanīgi ielūkojoties jūsu acīs, būs spējīgs pateikt vai ar jums viss ir kārtībā. Uz ārējo acu skaistumu, lielu iespaidu atstāj vitamīni A, B, C un D. Bet arī no vitamīniem būs maz labuma, ja jūs par tām nerūpēsieties.

Pirmkārt, jūs varat rūpēties par acīm cik gribat un kā gribat, bet tās nekad nekļūs skaistas, ja jūs nebūsiet izgulējies. Acu skaistumam ir nepieciešams pilnvērtīgs miegs.

Pateicoties savām unikālajām īpašībām, uz acīm, ļoti labvēlīgu iespaidu atstāj medus, tāpēc vajag pieradināt sevi mazgāt acis ar medu (viena tējkarote uz glāzi karsta ūdens, vāra 1 – 2 minūtes, tad noņem virsējo kārtiņu, atdzesē un mazgā acis).

Labvēlīgu iespaidu uz acīm atstāj arī izlietotās tējas biezumi. Ja jums pa dienu ir nogurušas acis, tad vakarā uzlieciet uz tām tējas biezumu kompreses un tad nomazgājiet tās ar medus ūdeni. Procedūra palīdzēs acīm atgriezt to mirdzumu.

Rūpīga kopšana ir vajadzīga ne tikai acīm, bet arī ādai ap acīm. Kādreiz vajag lietot pat speciālus krēmus, kar paredzēti plakstiņu kopšanai, jo krēmi, kas ir paredzēti sejas ādas kopšanai, neder. Tas ir tāpēc, ka āda ap acīm ir daudz maigāka un prasa daudz rūpīgāku kopšanu.

Ja jūs lietojat kosmētiku, tad noņemt to no acu zonas, vajag īpaši uzmanīgi. Galvenais ir netraumēt plāno, maigo ādu, kurā ir maz muskuļu šķiedru. Noņemt kosmētiku vajag ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem pa tām pašām līnijām, pa kurām tiek veikta masāža vai arī uzklāts krēms. Tomēr, vislabāk, ir izmantot ļoti šķidrus krēmus vai kosmētikas noņēmējus, bet skropstām – speciālu šķidrumu. Ja jūs mazgājat seju, tad nespiediet uz plakstiņiem un nestaipiet ādu tajā brīdī, kad slaukāt seju.

Jebkurus acu kairinājumus vajag ārstēt, nevis gaidīt, kad paliks sliktāk un tikai tad iet pie ārsta.