Ko speciālisti domā par krāsu kontaktlēcām?

krasu lecasKrāsas mums ikdienā ļauj parādīt gan savu garastāvokli gan arī savu raksturu un arī piedod mūsu ikdienai papildus prieku un jautrību. Tieši tāpēc arī mēs izvēlamies dažādus krāsainus apģērbus, mēs vienmēr gribam iegūt dažādus priekšmetus noteiktās krāsās un pēdējā laikā mēs pat esam sākuši mainīt savu iedzimto acu krāsu ar krāsu jeb dekoratīvajām kontaktlēcām. Un, lai gan šajā nodarbē nav nekas slikts un šāda darbība tiešām var uz īsāku vai ilgāku laiku izlabot tavu acu krāsu un dot tev jaunu izskatu, tomēr ir jābūt uzmanīgam, jo kontaktlēcas nav nekāds joks un nepareizi izveidotas vai arī neprofesionāli izmantotas kontaktlēcas var radīt dažādās acu problēmas. Kontaktlēcas tiek uzskatītas par medicīnisku preci un tieši tāpēc arī tās parasti mēs iegādājamies tikai aptiekā un pat tikai ar nosūtījumu no daktera. Un tāpēc arī tas, ka pēdējā laikā aizvien vairāk un vairāk cilvēku sāk izmantot šīs dekoratīvās kontaktlēcas ir radījis sašutumus starp acu ārstiem. Visi ārsti, kā viens uzskata, ka cilvēkiem būtu jāļauj šādi ar dekoratīvām kontaktlēcām ar vai bez redzi koriģējoša efekta mainīt savu acu krāsu uz tādu kā viņi vēlas, bet tam būtu jānotiek pareizi un tikai ar ārsta nosūtījumu būtu jāvar iegūt šādas lēcas, kā arī acu ārstam būtu jāparāda kā šīs lēcas pareizi ir jāieliek un jāapstāsta gan visi riski gan arī lietas, kas cilvēkam ir jāzina par kontaktlēcu lietošanu. Protams, ja tu jau tā lieto kontaktlēcas ikdienā savas redzes korekcijai, tad tev nevajadzētu būt problēmām ar lēcu ielikšanu izņemšanu vai arī ar laika intervālu, kurā tad šīs lēcas ir iespējams izmantot. Bet pat šādam cilvēkam var rasties komplikācijas no lēcām, kas tiek radītas no kompānijām, kas nav speciālisti lēcu veidošanā un ražo tās tikai lai labi izskatītos.

Tāpēc, ja tu vēlies iegūt citu acu krāsu ar šīm dekoratīvajām kontaktlēcām, tad tev vajadzētu sākumā doties pie sava ģimenes ārsta vai arī acu ārsta un pajautāt padomu un konsultāciju, kā labāk rīkoties. Un pēc tam, kad tu esi saņēmis nosūtījumu, jeb tā saukto recepti šādu kontaktlēcu lietošanai, tad tu vari doties uz aptieku un iegādāties lēcas, kas ir tiešām sertificētas un kuru ražotājiem jau ir ilga pieredze redzes korekciju lēcu veidošanā un tāpēc arī to produkti ir daudz drošāki. Acis ir viens no mūsu svarīgākajiem orgāniem, un to bojāšana ar nepareizi izveidotām lēcām var radīt radzenes skrāpējumus, bojājumus infekcijas un pat novest pie daļēja vai pilnīga akluma un noteikti, ka mēs to negribētu! Tieši tāpēc ir vajadzīgs būt piesardzīgam un jādomā par savu veselību arī tad, ja mēs lietojam tikai dekoratīvas, jeb krāsainas kontaktlēcas.

Tāpēc nākamreiz, kad tu gribi doties uz ballīti vai piedot savām attiecībām papildus asumiņu ar acu krāsu nomaiņu, tad apmeklē ārstu nevis iegādājies veikalā vienkāršas krāsainās kontaktlēcas un tādā veidā riskē ar acu bojājumiem un slimībām.