Kontaktlēcu kopšanas šķidrums

kontatlecu kopsanas skidrums

Ja tu lieto kontaktlēcas, tad pienācīga un kārtīga to kopšana un tīrīšana ir ļoti svarīga, jo, lietojot kontaktlēcu šķidrumu, tu ne tikai pasargā savas lēcas no bojāšanās un netīrumu uzkrāšanās, bet arī tādejādi pasargā savas acis no iespējamiem iekaisumiem un infekcijām.

Kontaktlēcu šķidrums sastāv no vielām, kas dezinficē tās, apturot kaitīgo baktēriju vairošanos, notīra tās un noņem proteīna paliekas no kontaktlēcām, kas var kairināt tavas acis, kad kontaktlēcas ir ievietotas. Tādēļ ir ļoti svarīgi atcerēties lietot šo šķidrumu katru dienu.

Un tas nemaz nav grūti. Izņem vienu kontaktlēcu, uzpilini dažas pilītes kontaktlēcu šķidruma uz katras kontaktlēcas puses, viegli, viegli ierīvē šķidrumu kontaktlēcā, tad noskalo kontaktlēcu ar šo pašu šķidrumu. Pēc tam piepildi lēcu kastīti ar šo šķidrumu un ievieto pašu lēcu šajā kastītē. Tad atkārto šo procesu ar otru kontaktlēcu. Vienmēr gan atceries izliet veco kontaktlēcu šķidrumu no to kastītes un ieliet jaunu, pirms lēcu ievietošanas tajā, lai tas tiešām būtu spējīgs pildīt savu uzdevumu – notīrīt un dezinficēt kontaktlēcas.

Kontaktlēcas nedrīkst tīrīt ar parastu ūdeni vai citu šķidrumu, tikai speciāli šim nolūkam paraudzēto kontaktlēcu šķidrumu, jo citi šķidrumi var atstāt nogulsnes uz kontaktlēcām, kas pēc tam var radīt infekciju tavā acī.

Nēsāt kontaktlēcas ir tik vienkārši, parūpēties par tām ir nedaudz grūtāk un laikietilpīgāk, taču ir ļoti svarīgi, ka tu to tiešām dari, jo tā tu aiztaupīsi sev dažādas rūpes un raizes, kā arī uzlabosi sev redzi, jo, lietojot kontaktlēcu šķidrumu, tās būs tīrākas un tu redzēsi skaidrāk.