Multifunkcionālās vai progresīvās kontaktlēcas

kontaktlecas multifunkcionalas bifokalasLielākā daļa cilvēku un pašu lēcu nēsātāju nezina, ka lēcas var būt ne tikai parastas, bet arī bifokālas, trifokālas un pat progresīvas. Tāpēc šajā rakstā es pastāstīšu par šīm multifunkcionālajām lēcām un to spējām.

Šīs lēcas ir domātas īpaši vecākiem cilvēkiem, kuriem parādās problēmas ar redzi tieši tuvumā. Šo slimību ja tā var saukt arī sauc par vecuma tālredzību, jo, gadiem ejot, cilvēka dabiskās acs lēca paliek cietāka un nespēj vairs tik labi fokusēties un tuviem objektiem. No tās nav jābaidās, jo gandrīz ikvienam pēc 40 gadu vecuma lēnām sāk pasliktināties redze, taču, kad sāk parādīties problēmas redzēt avīzes lapu vai īsziņas tekstu, noteikti ir jāgriežas pie acu ārsta, lai varētu iegādāties atbilstošas brilles.

Vislabākais variants tad arī it šīs multifunkcionālās vai progresīvās lēcas, jo, lai gan daudziem šķiet, ka brilles uzlikt ir vieglāk, tās tāpat būs jāņem nost un jāliek atkal atpakaļ, bet, lietojot progresīvās lēcas, tas nebūs jādara.

Ar šīm lēcām ir iespējams redzēt gan tālumā, gan tuvumā, jo tām ir, vai nu iestrādāta sistēma, kura nodrošina to, ka konkrētajā lēcas segmentā, kuru cilvēki izmanto, lai skatītos tālumā vai tuvumā, ir iestrādāti atbilstošie lēcu lielumu, vai arī lēcas sastāv no koncentriskiem gredzeniem, kuru rezultātā cilvēka vizuālā sistēma pati pielāgojas noteiktam fokusam tālumā un tuvumā.

Šīs lēcas ir labākais variants ikvienam, kurš cīnās ar vecuma tuvredzību vai pat citām acu slimībām, jo tās ļauj vienlaikus un ar vienām un tām pašām lēcām redzēt gan tālumā, gan tuvumā, netraucējot to nēsātāja ikdienai un dzīvei.