Nakts kontaktlēcas

kontaktlēcas naktijŠīs pa nakti nēsājamās kontaktlēcas ir jauns un revalucionārs izgudrojums, kas regulē redzi kamēr to lietotājs atpūšas – guļ. Regulāri lietojot šīs kontaktlēcas to īpašnieka redze var uzlaboties tik ļoti, ka nav vairs nepieciešamas lasām-brilles, kā arī šīs lēcas var novērst briļļu nepieciešamību vecumdienās.

Šīs lēcas var salīdzināt ar ortodontiskajām zobu skavām, kuras būtu jāieliek tikai pa nakti. Tāpat kā zobu skavas, tā šīs lēcas pārveido acs formu, padarot to tādu, kāda tā ir cilvēkam, kuram nav redzes problēmu un nav nepieciešamas brilles. Tās ir arī kā brilles, kuras uzliek pa nakti, tikai lēcu formā.

Tās darbojas tā, ka to īpašnieks tās ievieto acī pirms gulētiešanas, lai tās nakts laikā varētu izlabot to nēsātāja redzi, un, kad lēcu īpašnieks pamostās, viņš tās var izņemt un aizmirst par brillēm, jo redze jau ir izlabota nakts laikā un to lietotājam nav nepieciešams nēsāt brilles vai kontaktlēcas, jo viņš redz sakaidri. Un nevajag arī uztraukties par skābekļa trūkumu acīm, jo dienas laikā, kad vairs nav jānēsā brilles vai lēcas, acis tiks pietiekami apgādātas ar nepieciešamo skābekli.

Šo lēcu tehnika ir balstīta uz senās Ķīnas iedzīvotāju radītu tehniku – ortokeratoloģiju – kad tie gulēja ar nelieliem smilšu maisiņiem uz savām acīm, lai samazinātu tuvredzību. Līdzīgs paņēmiens ir izmantots arī šajās lēcās, jo, kamēr to lietotājs guļ, tās vieglītēm spiež uz aci, atjaunojot acu normālo formu. Un, lai gan arī iepriekš ir zināmas līdzīgas lēcas, šīs izceļas ar to, ka tās ir speciāli veidotas un pielāgotas katra cilvēka acs formām, tā nodrošinot to efektivitāti un līdz ar to arī rezultātus.