Padomi sausām acīm

sausas acisĪpaši kontaktlēcu nēsātāji bieži jūt, ka viņiem ir sausas acis, kas ne tikai ir neērti, bet dažreiz pat sāpīgi un pagara strādāšanu un atpūtu daudz grūtāku. Tāpēc šeit būs 5 lietderīgi padomi ikvienam kontaktlēcu nēsātājam, it īpaši tiem, kuriem ir jāpavada ilgas stundas ofisā vai pie datora ekrāna, lai acis vairs nebūtu sausas un kontaktlēcu nēsāšana kļūtu ērtāka.

  1. Pirmais padoms noteikti būtu nēsāt līdzi vai turēt pa rokai acu pilienus, kuri ir speciāli domāti sausām acīm. Šādi acu pilieni atgriezīs acīs šķidrumu, kas atvieglos ne tikai sausumu, bet arī sāpes un nogurumu acīs. Bieži šādus pilienus dēvē arī par mākslīgajām asarām, jo tie tāpat kā asaras piešķir acīm mitrumu.
  2. Nākamais padoms ir, ja nākas visu dienu uzturēties telpās, kur parasti ir sauss gaiss, katru dienu vismaz uz kādu brīdi doties ārpus šīm telpām, piemēram, pusdienu pārtraukumā doties ieturēt maltīti ārā vai uz kādu kafejnīcu. Šādi tavas acis nokļūs dabīgākā, mitrākā vidē un pašas atgūs telpās zaudēto mitrumu.
  3. Lai gan šīs trešais padoms ir diez gan pašsaprotams un vienkāršs, to tomēr daudzi neievēro. Un tas ir dzert daudz ūdeni. Tas ne tikai uzlabos tavu acu stāvokli, bet arī veselību vispārīgi.
  4. Ja bieži un ilgi sanāk sēdēt pie datora vai kāda cita ekrāna, svarīgi ir noregulēt monitora iestatījumus uz normālu burtu izmēru un ne pārāk lielu spožumu palīdzēs tavām acīm ne tikai tik daudz izžūt, bet arī padarīs tās mazāk nogurušas. Mūsdienās ir pieejami arī dažādi filtri, kas samazina monitoru spožumu un padara monitora gaismu draudzīgāku acīm. Kā arī ieteicams ir ik pa laikam paņemt nelielu pauzīti no skatīšanās ekrāna – novērsties no tā un skatīties attālumā, lai ļautu acīm pašām atpūsties.
  5. Un pēdējais mans padoms ir uzņemt pietiekami daudz “acu” vitamīnus caur apēsto pārtiku. Ir nepieciešams ēst produktus, kuri satur Omega – 3, kā arī lecitīnu un zeaksantīnu, jo šie vitamīni palīdz samazināt acu sausumu. Šos vitamīnus satur ne tikai zivju ēdieni, bet arī dažādi lapu dārzeņi, piemēram, spināti, kāposti, cukīni un citi līdzīgi zaļumi.

Ceru, ka paklausot šos padomus, tavas acis vairs nebūs tik sausas un tie padarīs tavu ikdienu ērtāku un patīkamāku!