Redzes lāzerkorekcija jeb redzes korekcijas operācija

redzes korekcija

Latvijā ir pieejamas vairākas redzes korekcijas operāciju metodes, tomēr viens no populārākajiem redzes korekcijas operācijas veidiem ir LASIK radzenes ķirurģijas veids, kas sniedz iespējas veikt redzes korekciju ātri un vienkārši, pēc operācijas neuzturoties stacionārā, bet gan tajā pašā dienā dodoties mājās.

Šīs ir redzes korekcijas operācijas priekšrocības, kas ir tieši atbilstošas mūsdienu cilvēku prasībām, proti, ātrumam un ērtumam. Tiesa gan, šī operācija nav lēta, bet tā sniedz neatsveramus ieguvumus, kas ne vien fiziski uzlabo redzi, bet uzlabo arī kopējo dzīves kvalitāti, kas nereti dēļ redzes problēmām tiek iedragāta.

Ar redzes lāzerkorekciju tiek risinātas tālredzības, tuvredzības un astigmātisma problēmas. Operācijas laikā ķirurgs ar specializētu un precīzu instrumentu, proti, mikrokeratomu, lai radītu plānu radzenes audu atloku jeb tā saucamo “vāciņu”. Atloks tiek pašķirts malā kā grāmatas lapa, atbrīvojot radzenes pamatu. Uz radzenes pamatu iedarbojas ar specializētu un modernu lāzeri, kura enerģija tiek piemērota individuāli, balstoties uz pacienta datiem un rādītājiem, kas tiek iegūtu pirms operācijas izmeklēšanā. Nepareizs radzenes izliekums ir tas, kas rada sliktu redzi, tāpēc ar lāzeri tas tiek nogludināts tā, lai tas būtu pareizs un lai redze būtu skaidra. Kad radzenes pamats ir apstrādāts, radzenes pamats tiek izskalots, un atloks tiek noklāts atpakaļ uz radzenes. Jau pāris minūšu laikā sākas acs dzīšanas process, kas iepriekš atgriezto atloku pieaudzē atpakaļ pie radzenes.

Operāciju nosacīti var iedalīt 5 posmos – pirms operācijas izmeklēšanā, kurā no pacienta tiek iegūta visa nepieciešamā informācija un rādītāji, sagatavošanās operācijai, kurā acīs tiek iepilināti anestezējoši pilieni, operācijā, kura abām acīm neilgst ilgāk par 15 minūtēm, aprūpē pēc operācijas, kurā pacients 2 stundas atpūšas klīnikas telpās. Pēc operācijas efekts ir tūlītējs – brilles vai lēcas vairs nav nepieciešamas.

Operāciju var veikt ikviens, kuram redzes defekts nav lielāks par -14 dioptrijām tuvredzībai un +6 dioptrijām tālredzībai, kurš ir 18 gadus vecs, kuram pēdējā gada laikā nav mainījusies redze, kurš nav stāvoklī un nebaro bērnu ar krūti, kuram ir veselas acis un nav nekādu acu slimību (to nosaka pirms operācijas izmeklēšanā un konsultācijā), kurš nelieto medikamentus, kas varētu ietekmēt hormonu līmeni un brūces dzīšanu, kurš nenodarbojas ar sporta veidiem, kuros ir ciešs kontakts, piemēram, ar karatē vai boksu, kuram ir apnikušas kontaktlēcas un brilles.

Latvijā pašlaik iespējams veikt redzes lāzerkorekcijas operāciju divās vietās – Dr. Lūkina acu klīnikā un Dr. Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrā.