Redzes problēmas 2. daļa

Viena no pazīmēm, ka jūsu bērnam ir iespējama tuvredzība vai tālredzība ir tad, kad bērns samiedz acis, lai kaut ko skaidrāk saskatītu vai arī objektus novieto tuvāk acīm nekā paredzēts. Ja bērnam ir novērotas šādas pazīmes, tad jākonsultējas ar ārstu par bērna iespējamajām problēmām un to ārstēšanas iespējām.

Mīts par to, ka brilles pasliktina redzi ir paskaidrojams tā, ka noņemot no acīm brilles, šķiet ka viss ir neskaidrs un šķiet, ka ir sliktāk, nekā iepriekš. Tas ir skaidrojams ar to, ka cilvēkam rodas sajūta, ka viss ir skaidrs, bet noņemot brilles, atšķirība ir daudz ievērojamāka.

Otrs mīts, kuram nevajadzētu ticēt ir, ka dators spēj pasliktināt mūsu redzi. Kaut gan daudzi neticēs, bet šis mīts ir aplams. Nevis dators bojā mūsu redzi, bet gan ilgstošā acu sasprindzināšana skatoties uz tuvu objektu. Vēl ar datoru saistīts ir gaismas nepareiza pielietošana. Nevajadzētu savu redzi bojāt skatoties ekrānā tumšā laikā, kad ekrāna gaišums ir visspilgtākais. Vienīgais, kurš var parūpēties par jūsu redzi esat jūs pats. Savas acis ir jāsargā un tās ir jāatpūtina ik pa laikam. Reizi pusstundā ir jāatpūtina acis. Ir pieejami daudzi un dažādi acu vingrinājumi, kuri uzlabos jūsu redzi un mazinās acu nogurumu.

Vēl viens mīts, kuram tic vislielākā daļa cilvēku ir – labas brilles ir nopērkamas arī aptiekā. Jau gatavas brilles ir nopērkamas gan aptiekā, gan dažādos saimniecības preču veikalos, bet ir jāsaprot, ka šīs brilles nav speciāli izgatavotas tiešu jūsu acīm un pēc jūsu redzes parametriem. Ja šādas brilles tiek izmantotas katru dienu darot dažādus darbus un neesat konsultējušies ar ārstu par tām, tad ir liela iespēja, ka acis var sabojāt vēl vairāk. Acis var tikt sabojātas tieši ar tādu faktoru, ka acīm ir lielāka slodze. Šī papildus slodze var ietekmēt acis un paātrināt redzes pasliktināšanos. Šādas brilles ir vairāk paredzētas neilgam darbam vai kā aizbildnis, kad brilles ir pazaudētas un tiek izgatavotas nākamās. Šādas brilles nav paredzētas izmantot ikdienā.

Ir jāsaprot, ka pienāk brīdis ikviena dzīvē, kad brilles būs nepieciešamas kādu darbu veikšanai. Kaut arī visu dzīvi ir bijusi izcila redze, katram pienāk brīdis, kad tā pasliktinās. Tas ir tā pat, kā uz vecumu visiem kļūst sirmi mati. Ar redzi arī ir līdzīgi. Gan mati, gan organisms mainās, kad kļūstam vecāki. Līdz ar novecošanu mums ir nepieciešami visādi palīgi, arī acīm, kad tas vairs nav tik elastīgas, ir nepieciešamas brilles.

Lai jūsu pirmo briļļu iegādes brīdi atliku uz maksimāli vēlāku laiku ir nepieciešams ievērot dažādus noteikumus. Jāatceras, ka par savu redzi esam atbildīgi tikai un vienīgi mēs paši. Ar ko būtu jāsāk? Ar veselīgu dzīvesveidu – ēšana, sportošana, pozitīvas domas. Pārtikai, kuru lieto ikdienā ir jāsastāv no dažādiem vitamīniem. Protams, vajadzētu izvairīties no kaitīgajiem ieradumiem, kā arī uzturēties svaigā gaisā pēc iespējas ilgāk. Šīs lietas negarantē, ka jums uz novecošanu nebūs nepieciešamas brilles, bet noteikti tās būs vajadzīgas vēlāk nekā cilvēkiem, kuri nedomā par savu veselību ilgtermiņā.