Suņu (un citu mājdzīvnieku) kontaktlēcas

kaķa kontaktlecaĻoti daudzi cilvēki nēsā brilles vai kontaktlēcas, bet vai tu zināji, ka arī tavs mājdzīvnieks var nēsāt kontaktlēcas, ja tam ir slikta redze?

Protams, var šķist savādi, likt kaķiem vai suņiem nēsāt kontaktlēcas, bet mūsdienās tas vairs nav nekāds retums, jo daudzi veterinārārsti izraksta suņiem, kaķiem un pat zirgiem mīkstās kontaktlēcas.

Atšķirībā no cilvēku kontaktlēcām, dzīvnieku lēcām ir nedaudz citāds mērķis, kontaktlēcas parasti tiek izrakstītas dzīvniekiem, kuriem ir bojāta radzene, jo šīs lēcas atļauj ne tikai šai radzenei ievērojami ātrāk sadzīt, jo tās to aizsargā līdzīgi kā pārsējs aizsargā brūci, bet tās arī ļauj dzīvnieka īpašniekiem izvairīties no dārgas operācijas nepieciešamības.

Dzīvniekiem var piemērot arī tonētas kontaktlēcas, līdzīgi kā mums – cilvēkiem. Šādas lēcas palīdzēs paslēpt faktu, ka, piemēram, suņa acs ir bojāta, ja nevēlies, lai katrs trešais pretimnācējs vaicā tev, kas vainas tava suņa actiņām.

2008. gadā kādam kaķim izveidoja lēcas, kuras arī uzlabo tā redzi.  Šim kaķim Ernestam, bija acu slimība, kuras rezultātā viņa acs plakstiņi, tos aizverot, ielocījās uz iekšu, kas radīja diskomfortu un problēmas ar redzi šim kaķim, bet pateicoties lēcām, šī problēma tika atrisināta un Ernests dzīvo laimīgs ar skaidru redzi.

Tātad kontaktlēcas var palīdzēt ne tikai cilvēkiem, bet arī to mīluļiem redzēt un dzīvot pilnvērtīgāku, ērtāku un labāku dzīvi.

Interesants fakts: Optikas speciālisti pat vēlējās uztaisīt kontaktlēcas kādam Ziemeļkarolainas Zoodārza zilonim, kuram bija ļoti slikta redze.