Uzziniet patiesību par kontaktlēcām

patiesiba par lecam

Jaunās paaudzes kontaktlēcas ir laba alternatīva tradicionālajiem redzes korekcijas līdzekļiem. Kontaktlēcas ir ērtas un vieglas, tās ir viegli kopjamas un tās ir uzlabojušas dzīvi, miljoniem cilvēku, kuriem bija nepieciešama redzes korekcija. Tajā brīdī, kad jūs izvēlēsieties kontaktlēcas, jums būs iespēja, pievienoties lielajam, aktīvā dzīvesveida pulka cienītājiem, kuri arī ir nolēmuši lietot kontaktlēcas.

Izmēģiniet paši, un jūs sapratīsiet, cik tas ir ērti – ballēties, nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, vienu vārdu sakot – izbaudīt brīvību, sajust ko, cik eleganti jūs izskatāties tajā brīdi, kad jums vakartērpam klāt nav jāuzliek brilles.

Lietojot kontaktlēcas un jūs noteikti sajutīsieties citādāk!

Kā pareizi izvēlēties kontaktlēcas?

Ja jūs esat nolēmis nēsāt kontaktlēcas, tad jums, pirmkārt, obligāti ir jāapmeklē ārsts – oftalmologs, kurš pārbaudīs redzi un palīdzēs jums izvēlēties piemērotas kontaktlēcas. Obligāti, apspriediet ar ārstu, kādas kontaktlēcas jums labāk derēs, izstāstiet viņam par savu dzīves veidu, tas palīdzēs ārstam, no plašā kontaktlēcu sortimenta izvēlēties jums vispiemērotākās.

Neskatoties uz to, ka ir pieejams daudz literatūras par kontaktlēcām, to nēsāšanu un kopšanu, tomēr pastāv daudz neskaidrību, šajā jautājumā, kā arī daudz mītu, kuri ir saistīti tieši ar kontaktlēcām.

Kontaktlēcas nav ērtas.

Jūs esat pārliecināts? Jūs jau kādreiz esat mēģinājis tās nēsāt? Vai jūs jau esat izmēģinājis mūsdienīgās kontaktlēcas? Pirmās kontaktlēcas tika izgatavotas ļoti daudzus gadus atpakaļ, bet, pēdējos gados daudz kas ir mainījies gan materiālu ziņā, kuri tiek izmantoti to izgatavošanā, gan arī izgatavošanas tehnoloģiju ziņā. Salīdzinājumam, iedomājieties, cik strauji progresē datoru un mobilo tālruņu ražošana, tieši tas pats notiek arī kontaktlēcu ražošanas jomā. Jaunās paaudzes kontaktlēcas ir ļoti mīkstas, plānas, lokanas un, kas ir ļoti svarīgi, tās ilgu laiku paliek mitras un sniedz lielu komfortu to nēsātājiem. Materiāli un dizains, no kā tiek pagatavotas kontaktlēcas, atbilst individuālajai acs formai, tās visu laiku tiek nomainītas pret jaunām, tāpēc vienmēr ir tīras un ērtas, to nēsātāji nejūt to klātesamību.

Man negribas ievietot acī svešķermeni.

Tā ir normāla cilvēku reakcija, kuri nekad nav nēsājuši kontaktlēcas. Šai parādībai ir pat zinātnisks nosaukums – pokafobija vai bailes pieskarties acij. Bieži vien kaut kas svešs, nezināms, izraisa mums bailes, nedrošību un neuzticēšanos, bet visa piesardzība ātri vien izzūd. Ārsts parādīs jums, ka pareizi jāievieto kontaktlēcas un jūs pats varēsiet pārliecināties, ka tas nav sarežģītāk par kurpju uzvilkšanu. Miljoniem cilvēku ātri apgūst šo mākslu, tad kāpēc, tieši jums tas nesanāks? Pamēģiniet un pārliecinieties!

Kontaktlēcas var veicināt infekciju nokļūšanu acīs.

Kontaktlēcas neizraisa infekcijas saslimšanas, iekaisumu var radīt mikrobi, kuri tiek ievazāti acīs kopā ar netīrām kontaktlēcām. Tikai, nepietiekama higiēna vai nepareiza apiešanās ar kontaktlēcām var izraisīt tamlīdzīgas problēmas.

Ja, jūs visu laiku sekosiet oftalmologa norādījumiem, par pareizu kontaktlēcu kopšanu un atcerēsieties par regulāru to dezinfekciju, jūs varēsiet gūt baudu no kontaktlēcu nēsāšanas un jums nebūs jāsaskaras ar nepatīkamām situācijām.

Kontaktlēcas ir kaitīgas acij.

Jaunās paaudzes kontaktlēcas tiek izgatavotas no bioloģiski saderīgiem materiāliem, kuru analogus plaši izmanto daudzās medicīniskās nozarēs. Šo materiālu īpašības ļauj acs radzenei vajadzīgajā daudzumā piekļūt skābeklim, tāpēc skābekļa trūkums – tā jau ir pagātne. Atcerieties, ka kontaktlēcas pieder pie medicīniskajiem izstrādājumiem, tāpēc tās jālieto saskaņā ar ārsta norādījumiem.

Strauji kustoties, kontaktlēcas var izkrist no acs.

Anatomiski, cilvēka acs ir iekārtotā tā, ka mīkstās kontaktlēcas nav spējīgas izkrist no acs, tāpēc to īpašniekiem ir iespēja, dzīvot aktīvu dzīvesveidu un nodarboties ar dažādiem sporta veidiem.

Kontaktlēcu kopšana aizņem daudz laika.

Pareiza kontaktlēcu kopšana ir ļoti svarīga acu veselībai. Par laimi, mūsdienīgie kontaktlēcu kopšanas līdzekļi, šo procesu ir padarījuši daudz vienkāršāku. Vislabākais kontaktlēcu dezinficēšanas veids ir, ievietot tās uz nakti, speciāli tam paredzētā šķīdumā, kurš, kamēr jūs guļat, izdarīs visu nepieciešamo jūsu vietā un jūs no rīta atkal varēsiet ievietot acīs tīras, dezinficētas kontaktlēcas.