Vienas dienas kontaktlēcas

vienas dienas lēca

Vienas dienas vai vienreizlietojamās kontaktlēcas nav nekāds jaunums un tie kas ir jebkad lietojuši kontaktlēcas parasti nākas sākt savu lēcu nēsāšanas pieredzi tieši ar šīm vienreiz-lietojamajām lecām. Vienreizlietojamās lēcas ir pirmās lēcas kuras ikviens lēcu lietotājs izmēģina tāpēc, lai viņš spētus aprast, vai būs spējīgs ikdienā ielikt un izņemt šīs lēcas un vienas dienas kontaktlēcas ir labs treniņš gan tādēļ, ka tās ir mīkstā tipa, gan arī tāpēc, ka to cena ir salīdzinoši daudz zemāka par ilgākas lietošanas termiņa lēcām.

Lai gan var likties, ka šīs kontaktlēcas ir nekaitīgas un viegli iegūstamas, bet patiesībā ir tā, ka jebkuram , kurš grib pamēģināt lēcas, ir nepieciešams iziet acu ārsta apmeklējumu un iegūt speciālista diagnozi par to kāda tipa un kādas lēcas ir vajadzīgas, kā arī konsultēties par pareizu lēcu ielikšanu un izņemšanu. Kad iegūts ārsta apstiprinājums un esat gatavi iegādāties savas pirmās kontaktlēcas, tieši šīs vienreizlietojamās vai vienas dienas lēcas ir labs atspēriena punkts, jo tās ir veidotas no plānāka materiāla un dod daudz lielāku komfortu, kā pagarinātas valkāšanas lēcas. Tāpēc, ka šīs lēca nepieciešams ielikt un izņemt tikai vienu reizi, tās var būt veidotas daudz plānākas un tām nav vajadzīgi daudzi uzlabojumi, lai, piemēram, uz tām nerastos mikrobi. Parastās ilgtermiņa lēcas pēc izņemšanas nepieciešams ievietots speciālā dezinficējošā šķidrumā, bet šīs vienreizējās lēcas pēc izņemšanas varat vienkārši izmest!

Dēļ šī vienas dienas dzīves cikla šīm lēcām ir dažas priekšrocības, salīdzinot tām ar gāzu caurlaidīgajām ilgtermiņa, vai pat cietajām ilgtermiņa lēcām:

  • Vienas dienas lēcas dod daudz lielāku komfortu, jo tās ir veidotas plānākas un būs var teikt nepamanāmas kad novietotas uz jūsu acs radzenes. Dēļ šī plānā profila pat ievalkāšanās periods būs tikai dažas acu plakstiņu mirkšķināšanas.

  • Vienreizlietojamās lēcas dod daudz mazāku iespēju iegūt kādu infekciju vai acs iekaisumu, jo ikdienā mainot lēcas, tās vienmēr būs pilnīgi tīras uz dezinficētas, bet vairākkārt lietojamās lēcas var palēnām iegūt mikrobus un dažādas citas nogulsnes.

  • Mainot lēcas katru dienu , jums nebūs arī nepieciešams katru vakaru tīrīt un glabāt šīs lēcas, bet pēc to izņemšanas jūs varat vienkārši izmest un nākošajā dienā ņemt un lietot jaunas un pilnīgi tīras lēcas.

  • Ja jūs lēcas nelietojat katru dienu tad vienreizlietojamās ir ļoti laba alternatīva ilgtermiņa lēcām jo, kad nepieciešams varat nopirkt šo paciņu un izlietot tās. Šīs lēcas ir arī ļoti labi lietot atvaļinājumu un atpūtas laikā, kad ir lielāka iespēja pazaudēt dārgās ilgtermiņa lēcas.

Vēl neņemot vērā šīs pašsaprotamās priekšrocības jūs varat arī iegūt labāku attēlu, jo lēcas ir plānākas un tādējādi mazāk liec gaismas starus, un protams arī to cena ir daudz lētāka un ja jūs nelietojas lēcas ikdienā nav vajadzības tērēt lielas naudas summas par daudzkārt-lietojamajām kontaktlēcām.

Vienreizlietojamās lēcas ir arī ļoti labas cilvēkiem, kuriem ir acu alerģijas, vai arī cilvēkiem , kuriem acis ir vārīgākas un var daudz ātrāk iekaist. Dēļ tā, ka vienreizlietojamās lēcas tiek mainītas katru dienu, uz tām nerodas nekādas nogulsnes un mikrobu kolonijas, kas var viegli izraisīt šos iekaisumus, vai alerģijas. Un vēl arī tāpēc, ka vienas dienas lecas ir plānākas un vieglākas tās arī samazina risku iegūt acs iekaisumu jo nekairina jūsu aci berzējoties pret to !

Kopumā vienreizlietojamās lēcas ir ļoti laba alternatīva parastajām daudzkārt-izmantojamajām kontaktlēcām, un neskatoties uz to, ka ikdienas lietotājiem šīs lēcas izmaksās dārgāk, tās dod daudzas priekšrocības, kuras nevar palikt nepamanītas.­